Monolit-IT - Monolit IT Bowling Cup

Monolit IT Bowling Cup z DELLEMC.

20 lutego 2020 (czwartek) zapraszamy na spotkanie z cyklu Monolit IT Bowling Cup. Temat przewodni najbliższego spotkania to "Nowe i bezkompromisowe podejście DELLEMC do bezpieczeństwa składowanych danych oraz zunifikowanej szybkości i wydajności macierzy dyskowych".

Pierwszą prezentację pt. „Atak ransomware. Czy możemy mieć plan B”? poprowadzi Daniel Olkowski - znany uczestnikom naszych spotkań ekspert z DELLEMC. Daniel, zajmuje się systemami tworzenia kopii zapasowych / odzyskiwania / archiwizacji od ponad 20 lat. Pomaga firmom i instytucjom wybrać optymalne rozwiązania do odzyskiwania danych. Specjalizuje się w trudnych, skomplikowanych projektach, takich jak Cyber Recovery, zabezpieczanie krytycznych środowisk, IT zorientowane na usługi. Podczas prezentacji Daniel odpowie na pytania: Co jeśli moje dane zostaną zaszyfrowane? Czy mam plan B? Czy mogę mieć pewność, że mam dane nieskompromitowane?

Drugą prezentację pt. “Unity XT – szwajcarski scyzoryk wśród macierzy” poprowadzi Filip Zwierzyński, Systems Engineer, który od ponad 3 lat jest konsultantem technicznym odpowiedzialnym za wsparcie sprzedaży w Dell Technologies. Zajmuje się doborem oraz zaprojektowaniem odpowiedniej architektury do centrum danych. Wcześniej przez kilka lat był inżynierem odpowiedzialnym za administrację sieci u dostawcy usług internetowych.

Po części merytorycznej, zapraszamy na lunch oraz rozgrywki Monolit IT Bowling Cup.

Agenda spotkania:

09:30-10.00 Branżowy IT networking czyli poznajmy się i porozmawiajmy.
10.00-11.00 Prezentacja Daniela Olkowskiego „Atak ransomware. Czy możemy mieć plan B”?

  • Co jeśli moje dane zostaną zaszyfrowane?
  • Czy mam plan B?
  • Czy mogę mieć pewność, że mam dane nieskompromitowane?
  • Dyskusja.

11.00-11.10 Przerwa.
11.10-12.00 Prezentacja Filipa Zwierzyńskiego „Unity XT – szwajcarski scyzoryk wśród macierzy”.
12.00-13.00 Lunch.
13.00-14.00 Monolit IT Bowling Cup.

Partnerem wydarzenia jest AB SA.

Facebook - zobacz nasz profil >>
Linkedin - zobacz nasz profil >>

Osoby zainteresowane udziałem w Monolit IT Bowling Cup z DELLEMC zapraszamy do bezpłatnej rejestracji:

e-mail: Anna.Blawat@monolit-it.pl
tel. kom. 64 05 05 14

Miejsce spotkania: Hotel Hotton, ul. Św. Piotra 8, Gdynia.

Do zobaczenia!

Monolit IT Bowling Cup z Lenovo

6 czerwca 2019 (czwartek) zapraszamy na spotkanie z cyklu Monolit IT Bowling Cup. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie: Wysokowydajna infrastruktura bazodanowa.

Pierwszą prezentację pt. „Wysokowydajna infrastruktura bazodanowa” poprowadzi Jakub Roguski, Senior Sales Engineer, BI & Infrastructure, Lenovo Data Center Group. W tym roku firma Intel wprowadziła na rynek nowe rozwiązania w zakresie pamięci operacyjnej, łączące zalety tradycyjnej pamięci RAM oraz pamięci nieulotnej. Lenovo jako pierwsza firma na rynku zaoferowała wysokowydajną infrastrukturę bazodanową, wykorzystującą te nowe technologie.

Podczas drugiej prezentacji pt. “Prosto, łatwo, szybko i bezpiecznie – hiperkonwergencja Nutanix & Lenovo w Data Center”, Igor Sikorski, Channel Manager Central & Eastern Europe, Nutanix, odpowie między innymi na pytania: Co hiperkonwergencja daje użytkownikom data center? Jakie są potencjalne pułapki hiperkonwergentnego data center i jak Nutanix pozwala je zaadresować? Jak mieć korzyści, które daje chmura publiczna, ale nie dostawać rachunku jaki chmura wystawia? Najpopularniejsze zastosowania hiperkonwergencji: disaster recovery, VDI, aplikacje kontenerowe.

Po części merytorycznej, zapraszamy na lunch oraz rozgrywki Monolit IT Bowling Cup. Dla zwycięzców - nagrody niespodzianki!

Agenda spotkania:

10:00-10.30 Branżowy IT networking czyli poznajmy się i porozmawiajmy.
10.30-11.45 Prezentacja „Wysokowydajna infrastruktura bazodanowa”.
11.45-12.00 Prezentacja „Prosto, łatwo, szybko i bezpiecznie – hiperkonwergencja Nutanix & Lenovo w Data Center”. 
12.00-13.00 Lunch.
13.00-14.30 Monolit IT Bowling Cup.

Prelegenci:

Jakub Roguski - Sales Engineer, BI & Infrastructure, Lenovo Data Center Group.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, który od samego początku swojej kariery zawodowej związany był z branżą IT, dlatego może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Przez ostatnie lata pracował w czołowych firm IT takich jak: Nortel Networks, Fujitsu, CA Technologies oraz IBM gdzie w zespołach sprzedaży i technicznego wsparcia sprzedaży był odpowiedzialny głównie za największe przedsiębiorstwa z sektora produkcji i tzw. „retail’u”. Obecnie koncentruje się na rozwiązaniach zintegrowanych oraz klastrowych (NoSAN, SDS, Hyper-Converged).

Igor Sikorski - Channel Manager Central & Eastern Europe, Nutanix.
Jest odpowiedzialny rozwój rynku o rozwiązaniach hiperkonwergentnego Data Center Nutanix. Był jednym z pionierów hiperkonwergencji na wschodnioeuropejskich rynkach, wprowadzając Simplivity. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży, pracując wcześniej dla takich firm jak Cisco i Microsoft. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. Ma także tytuł MBA zdobyty we wspólnym programie Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois.

Facebook - zobacz nasz profil >>
Linkedin - zobacz nasz profil >>

Osoby zainteresowane udziałem w Monolit IT Bowling Cup z DELL/EMC zapraszamy do bezpłatnej rejestracji:

e-mail: monolit.cup@monolit-it.pl
tel. kom. 664 050 503

Miejsce spotkania:
Restauracja Aqua Park (Pick&Roll) - budynek Aqua Park Sopot
ul. Zamkowa Góra 5, Sopot.

Do zobaczenia!

Monolit IT Bowling Cup z Extreme Networks

15 maja 2019 (środa) zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie pomorskiej branży IT z cyklu "Monolit IT Bowling Cup". Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie: Zarządzanie konfiguracją sieci oraz uprawnieniami dostępu za pomocą rozwiązań Extreme Networks. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie zestaw zintegrowanych narzędzi zarządzania Extreme Management Center, które zapewniają scentralizowaną widoczność i wysoce skuteczną kontrolę, w dowolnym czasie i miejscu, przewodowych i bezprzewodowych zasobów sieciowych przedsiębiorstwa. Graficzny i wyjątkowo łatwy w użyciu interfejs Management Center ułatwia rozwiązywanie problemów, pomaga w pracy serwisów help desk i usprawnia raportowanie. Interfejs zarządzania tożsamością i dostępem zapewnia szczegółową kontrolę i widoczność stale rosnącej liczby zarządzanych i niezarządzanych urządzeń łączących się z siecią.

Po części merytorycznej, którą poprowadzi Konrad Grzybowski z VERSIM S.A. zapraszamy na lunch oraz rozgrywki Monolit IT Bowling Cup. Dla zwycięzców - nagrody niespodzianki!

Agenda spotkania:

10:00-10.30 Branżowy IT networking czyli poznajmy się i porozmawiajmy.
10.30-12.00 Prezentacja „Zarządzanie konfiguracją sieci oraz uprawnieniami dostępu za pomocą rozwiązań Extreme Networks”.
12.00-13.00 Lunch.
13.00-14.30 Monolit IT Bowling Cup.

Prelegent:

Konrad Grzybowski - Inżynier z wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania. Jako Inżynier Systemów Bezpieczeństwa w VERSIM S.A. odpowiada za techniczne wsparcie firm partnerskich, projektowanie rozwiązań oraz definiowanie polityk w zakresie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Autor artykułów w prasie branżowej traktujących o kontroli dostępu do infrastruktury sieciowej. Prywatnie pasjonat i zawodnik wyścigów motocyklowych.


Facebook - zobacz nasz profil >>
Linkedin - zobacz nasz profil >>

Osoby zainteresowane udziałem w Monolit IT Bowling Cup z DELL/EMC zapraszamy do bezpłatnej rejestracji:

Michał Pierzakowski
e-mail: michal.pierzakowski@monolit-it.pl
tel. kom. 664 05 05 07

Miejsce spotkania:
Restauracja Aqua Park (Pick&Roll) - budynek Aqua Park Sopot
ul. Zamkowa Góra 5, Sopot.

Do zobaczenia!

Monolit IT Bowling Cup z DELL/EMC

Bezpieczeństwo sieci to temat kluczowy w zdecydowanej większości działów IT. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie w 2018 roku podczas spotkań "Monolit IT Golf Cup". Już marcu rozpoczynamy drugi sezon naszych spotkań przybliżających najnowsze rozwiązania IT osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i rozwój sieci IT. A, że technologia dynamicznie się zmiana i rozwija, to i cykl naszych spotkań uległ lekkiej zmianie. W 2019 roku spotykamy się pod wspólnym tytułem „Monolit IT Bowling Cup”. Już 28 marca zapraszamy na pierwsze tegoroczne spotkanie z technologią DELL/EMC. Tematem spotkania będzie "Integrated Data Protection Appliance (IDPA) DP4400". Po części merytorycznej, którą poprowadzi Paweł Chruściak z DELL/EMC, zapraszamy na lunch oraz rozgrywki Monolit IT Bowling Cup. Dla zwycięzców - nagrody niespodzianki!

Agenda spotkania:

10:00 – 10.30 Branżowy IT networking czyli poznajmy się i porozmawiajmy.
10.30 – 12.00 Prezentacja „Integrated Data Protection Appliance (IDPA) DP4400”.

  • Projektowanie systemu do backupu.
  • Co to jest IDPA?
  • Funkcjonalności IDPA 4400.
  • Skalowalność.
  • Podsumowanie.

12.00 -13.00 Lunch.
13.00 -14.30 Monolit IT Bowling Cup.

Prelegent:

Paweł Chruściak - od ponad 12 lat  związany z DELL/EMC. Swoją karierę w 2007 roku rozpoczynał na stanowisku Commercial Sales Support. W chwili obecnej zajmuje stanowisko Data Protection Solutions Sales Representative Large Institutions and Public. Jest znanym i cenionym ekspertem z zakresu projektowania i sprzedaży systemów informatycznych: rozwiązań do backupu, archiwizacji i wysokiej dostępności.

Facebook - zobacz nasz profil >>
Linkedin - zobacz nasz profil >>

Osoby zainteresowane udziałem w Monolit IT Bowling Cup z DELL/EMC zapraszamy do bezpłatnej rejestracji:

Michał Pierzakowski
e-mail: michal.pierzakowski@monolit-it.pl
tel. kom. 664 05 05 07

Miejsce spotkania:
Restauracja Aqua Park (Pick&Roll) - budynek Aqua Park Sopot
ul. Zamkowa Góra 5, Sopot.

Do zobaczenia!

Blog technologiczny Monolit IT

W Monolit IT chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu technologii, rozwiązań IT, programowania, projektów czy budowy infrastruktury informatycznej. Naszego bloga piszemy sami. Macie wiedzę z pierwszej ręki od naszych inżynierów i wdrożeniowców z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy!

czytaj więcej

kontakt

Z naszą wiedzą i doświadczeniem tworzymy profesjonalne i niezawodne rozwiązania IT.

Monolit IT Sp z o.o. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000280291 NIP: 958-155-93-85 REGON: 220431534 Wysokość kapitału zakładowego: 50 500 PLN

Monolit IT Sp. z o.o.
81-341 Gdynia
ul. Warsztatowa 12

tel: +48 58 763 30 00
fax: +48 58 763 30 10
e-mail: biuro@monolit-it.pl

Mapa Serwisu
Polityka Cookie
Projekty UnijneWszelkie Prawa zastrzeżone ©2020