Monolit-IT - Blog - szczegóły

Baza wiedzy

Praca zdalna, bezpieczny dostęp do zasobów fimowych

12.03.2020

Praca zdalna, nabiera kluczowego znaczenia dla zapewnienia ciągłości biznesowej organizacji. Jak zapewnić zdalny dostęp zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych firmowych?

O czym powinniśmy pamiętać? Oto kilka wskazówek:


Dostęp zdalny – VPN

Dostęp zdalny VPN zapewnia bezpieczne połączenie z dowolnego miejsca. Jest to możliwe dzięki zestawieniu szyfrowanego, bezpiecznego tunelu sieciowego.
Tym sposobem wszelkie aplikacje, zasoby przechowywane na dyskach sieciowych, czy usługi świadczone w chmurze mogą być w bezpieczny sposób serwowane także dla osób, które wykonują pracę zdalną.

Manager polityk dostępu

To elastyczne rozwiązanie zapewniające bezpieczny i ujednolicony zdalny dostęp do aplikacji. Pozwala na granularne określenie udostępnianych aplikacji, poziomu uprawnień do zasobów. Dzięki połączeniu technologii VPN i wygodnego zarządzania pozwala uwolnić cenne zasoby IT na potrzeby pracy zdalnej.

Dwuskładnikowe, bezpieczne uwierzytelnienie

To rozwiązania realizujące funkcje uwierzytelniania użytkowników w oparciu o strategię dwuetapowej weryfikacji tożsamości danego użytkownika. W przypadku oferującego tą funkcjonalność rozwiązania elektronicznego konieczny jest PIN, oraz dodatkowy numer, generowany automatycznie przez niewielkie urządzenie zwane tokenem.

Wymóg pracy zdalnej stanowi kolejne niełatwe wyzwanie dla działów IT. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych doświadczeń.

Zainteresował Cię ten wpis?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Anna Bławat – Świercz

Anna Bławat – Świercz

Regionalny Manager Sprzedaży. Od ponad 11 lat w branży IT, odpowiedzialna za sprzedaż towarów i usług w ramach projektów związanych z budową infrastruktury informatycznej.

Anna.Blawat(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora »