Monolit-IT - Blog

30.09.2018

Podpis biometryczny – przykładowe zastosowanie z JIRA!

O podpisie biometrycznym pisaliśmy już na naszym blogu. To bez wątpienia przyszłość nowoczesnych firm. Jednak SignaturiX można zastosować nie tylko przy obsłudze Klientów. Doskonale sprawdza się on również w wewnętrznym obiegu dokumentów organizacji.

Podczas wrześniowej konferencji Monolit IT „Kierunki rozwoju IT oczami naszych partnerów” w prezentacji „Biometryczny e-podpis po nowemu” pokazałem między innymi nowe zastosowania naszego rozwiązania, wykorzystujące integrację z systemem JIRA. Jedno z nich postaram się Państwu przybliżyć w niniejszym wpisie.


Podpis biometryczny SignaturiX to: wygoda, dostępność z dowolnego miejsca, aktualizacje, usablility, UX, szybka integracja z innymi systemami działającymi w organizacji, customizacja umożliwiająca wprowadzanie zmian zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów, wieloaspektowa kontrola i co najważniejsze bezpieczeństwo.


Wyobraźmy sobie organizację zatrudniającą setki, a nawet tysiące pracowników. Każdemu z pracowników dział HR przypisuje, a magazyn wydaje: komputery, telefony, samochody czy inne narzędzia niezbędne do codziennej, efektywnej pracy na danym stanowisku. Pamiętajmy również o firmach produkcyjnych, w których z magazynów wydawane są na produkcję niezliczone komponenty i środki niezbędne do wytworzenia produktu finalnego. Najczęściej przynajmniej część obiegu dokumentów odbywa się w formie elektronicznej.


Jednak, jeśli pracownik przyjmuje na swój stan urządzania czy narzędzia należące do firmy – najczęściej kwituje je na papierze, prawda? Teoretycznie jest nad tym kontrola, jednak tak naprawdę tej kontroli nie ma. Mimo posiadania systemu klasy ERP oraz integracji z systemem obiegu dokumentów, protokoły nadal są drukowane, aby uzyskać podpis pracownika. Dokumenty papierowe przechowywane są w rożnych działach, jest ich bardzo dużo i trudno jakiekolwiek informacje w szybki i sprawny sposób zweryfikować. Informacje w systemie ERP często nie mają pokrycia w papierowych protokołach i ciężko określić co dany pracownik ma faktycznie na stanie.

Jest jednak rozwiązanie. Zastosowanie podpisu biometrycznego SignaturiX jako modułu do systemu JIRA. Jest to spełnienie marzeń osób decyzyjnych czy działów zakupów, logistyki czy magazynów. Jak to działa? Pracownik przychodząc do działu np. logistyki czy magazynu otrzymuje przypisane mu narzędzia pracy (komputer, telefon, samochód, kask, ubranie robocze itd.). Każdą z tych rzeczy może pobrać w innym dziale (np. komputer w dziale IT, samochód w transporcie, kask i ubrania robocze w dziale BHP). W każdym z nich kwituje odbiór rzeczy na tablecie za pośrednictwem bezpiecznego podpisu biometrycznego. Podpisany biometrycznie dokument trafia natychmiast do systemu JIRA, gdzie zlecenie automatycznie zmienia swój status i może trafić do następnego kroku w zdefiniowanym workflow. Jednocześnie informacja trafia dalej do systemu ERP, a sam podpisany protokół na skrzynkę pocztową pracownika. Dzięki temu już zawsze będzie wiadomo, a management bez problemu będzie w stanie w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie zweryfikować stan i zapotrzebowania na wyposażenia pracowników w środki pracy. Wgląd w system może mieć również dział HR czy dział BHP i w błyskawiczny sposób sprawdzać czy wybrani pracownicy pobrali przypisane im narzędzia pracy. A w przypadku zmiany prawa pracy czy zmian w rozporządzaniach BHP? Bez najmniejszych problemów znajdziemy grupy pracowników, którym z przepisów prawa należą się dodatkowe świadczenia i w szybki i bezproblemowy sposób będziemy mogli rozpocząć ich dystrybucje – bez drukowania na papierze specjalnych formularzy, bez wertowania segregatorów z danymi pracowników. Po prostu pracownik przychodzi do magazynu, otrzymuje określone narzędzia czy rzeczy, podpisuje na tablecie, że je otrzymał i tyle. Tylko tyle i aż tyle.

Cyfryzacja nas nie ominie a w organizacjach, gdzie jest duży nacisk na optymalizację kosztów warto przeanalizować korzyści wdrożenia podpisu biometrycznego SingaturiX, szczególnie w połączeniu z systemem JIRA.

Dowiedz się więcej na temat SignaturiX >>

Zobacz film o odręcznym podpisie elektronicznym SignaturiX >>

Partnerami konferencji „Kierunki rozwoju IT oczami naszych partnerów” byli:

logotypy_konferencja

Marcin Sikorski

Marcin Sikorski

Menedżer z ponad 14 letnim doświadczeniem w obszarze wytwarzania oprogramowania. Brał udział w wielu różnych projektach IT pełniąc rolę programisty, lidera zespołu, ScrumMastera czy Project Managera. Dziś szef developmentu Monolit-IT.

Marcin.Sikorski(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora >>

INTERESUJE CIĘ TEN TEMAT?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! NIE CZEKAJ!


 
 

Tagi

Blog technologiczny Monolit IT

W Monolit IT chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu technologii, rozwiązań IT, programowania, projektów czy budowy infrastruktury informatycznej. Naszego bloga piszemy sami. Macie wiedzę z pierwszej ręki od naszych inżynierów i wdrożeniowców z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy!

czytaj więcej

kontakt

Z naszą wiedzą i doświadczeniem tworzymy profesjonalne i niezawodne rozwiązania IT.

Monolit IT Sp z o.o. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000280291 NIP: 958-155-93-85 REGON: 220431534 Wysokość kapitału zakładowego: 50 500 PLN

Monolit IT Sp. z o.o.
81-341 Gdynia
ul. Warsztatowa 12

tel: +48 58 763 30 00
fax: +48 58 763 30 10
e-mail: biuro@monolit-it.pl

Mapa Serwisu
Polityka Cookie
Projekty UnijneWszelkie Prawa zastrzeżone ©2020