Wheel Systems

WHEEL Systems rozpoczął swoją działalność w grudniu w 2004 r. z inicjatywy doświadczonych specjalistów z branży IT. Jako jedyny spośród dostawców na polskim rynku specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochrony danych. W swoich produktach firma łączy innowacyjność, łatwość obsługi z silnymi mechanizmami bezpieczeństwa. Jest liderem na polskim rynku mobilnego uwierzytelnienia użytkowników, a także jedną z nielicznych na świecie firm, która dostarcza własny system operacyjny dla rozwiązań sprzętowych.

W swojej ofercie firma posiada takie produkty jak: CERB - system kilkustopniowego silnego uwierzytelnienia, wykorzystujący telefon komórkowy jako jeden z jego składników oraz innowacyjne urządzenie FUDO, którego przeznaczeniem jest stały monitoring, kontrola oraz rejestracja zdalnych sesji administracyjnych zachowując najwyższy poziom bezpieczeństwa systemów informatycznych podczas współpracy z zewnętrznymi partnerami biznesowymi.

FUDO wykorzystuje otwarty system operacyjny FreeBSD, który jest znany ze swej niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej dojrzałych projektów open-source. System FreeBSD rozwijany jest od ponad 20 lat przez grupę kilkuset osób z całego świata, a wykorzystywany jest przez światowych gigantów.

Do kryptograficznej ochrony danych zapisanych na macierzy dyskowej, FUDO wykorzystuje algorytm AES-XTS z kluczem 256 bitów w ramach oprogramowania GELI dostępnego w systemie FreeBSD.

Urządzenie FUDO jest dostarczane do klienta w postaci pre-inicjowanej. Podczas pierwszego uruchomienia w siedzibie klienta generowane są klucze szyfrowe do danych dyskowych i zapisywane na dwóch pen-drive'ach USB dołączonych do FUDO. Do generowania silnych kluczy szyfrowych używany jest systemowy generator liczb losowych (PRNG), używający algorytmu Yarrow. Przed wykorzystaniem, Yarrow powinien być zainicjowany używając co najmniej 256 bitów danych losowych (entropii). FUDO do zbierania entropii korzysta z wielu niezależnych źródeł jak czasy przerwań sprzętowych czy czasy inicjacji poszczególnych sprzętowych komponentów. Dzięki temu w momencie generacji kluczy szyfrowych system ma już do dyspozycji kilka tysięcy bitów entropii, czyli dużo więcej niż wartość wymagana do bezpiecznego działania...

Więcej informacji na temat FUDO można znaleźć w tym dokumecie: FUDO

Szczegóły: www.wheelsystems.com/